PressTEC GRIP oboustranný magnet na vstřikovací lisy

Revoluční oboustranné elektropermanetní magnety s celokovovým povrchem. Forma+ magnetický systém + desky stroje se stávají jediným monoblokem s absolutní tuhostí, eliminujícím jakékoliv vibrace a deformace formy při garanci vysoké přesnosti a kvality. Magnetické desky PressTEC GRIP mají redukovanou tloušťku na pouhých 37 mm! Inovace magnetických desek umožňuje upínat jakoukoliv velikost vstřikovacích forem. Magnetizační čas upnutí desky se pohybuje kolem 1-2 vteřin. Monolitická struktura desky je odolná tlakům a zatížením vyplývajícím z použité technologie vstřikování. Elektronická řídící jednotka může být propojená se vstřikovacím lisem pro blokaci stroje při demagnetizaci. Uvnitř magnetických desek PressTEC GRIP jsou umístěny senzory umožňující kontrolu správného uzavření a upnutí formy. Magnetické desky mohou pracovat při teplotách 100 – 120 °C a při použití izolační mezi desky i při výrazně vyšších teplotách. Systémy PressTEC splňují nejnáročnější požadavky hromadné výroby k eliminaci ztrátových časů výměny forem, bezpečnosti obsluhy při výměně, unifikaci a stálosti upnutí forem.

 

 stáhněte si katalog oboustranných magnetů PressTEC

Poptávka

Hlavní charakteristiky magnetů PressTEC GRIP

 

  • OBOUSTRANNÉ UPNUTÍ
  • ELIMINACE VIBRACÍ A NEPŘESNOSTÍ DÍKY UPNUTÍ V CELÉ KONTAKTNÍ PLOŠE (OBOUSTRANNĚ)
  • SNADNÁ VÝMĚNA FOREM PŘI MAXIMÁLNÍ ÚSPOŘE ČASU
  • PRUŽNÁ REAKCE NA POTŘEBY VÝROBY A TÍM I RYCHLÉ USPOKOJENÍ POTŘEB ZÁKAZNÍKA
  • MOŽNOST UPÍNÁNÍ FOREM VŠECH TVARŮ A ROZMĚRŮ NA RŮZNÉ TYPY LISŮ
  • JEDNODUCHÁ A NENÁROČNÁ OBSLUHA PŘISPÍVAJÍCÍ K ZLEPŠENÍ PŘEHLEDNOSTI PRACOVIŠTĚ
  • VÝMĚNA FORMY POUZE OBSLUHOU STROJE, BEZ JAKÉKOLIV DALŠÍ PRACOVNÍ SÍLY, UPÍNEK A PŘÍPRAVKŮ
  • SNÍŽENÍ ZÁSOB VÝROBKŮ DÍKY RYCHLÉ VÝMĚNĚ FOREM

 

Snadná výměna forem

Všechny JIT (just in time) a SMED (single minute exchange die) postupy mohou být optimalizovány pomocí magnetického upínání forem, redukováním až 90% ztrátových časů oproti konvenčním upínacím systémům. Formy mohou být zaváženy shora jeřábem nebo ze strany manipulátorem, perfektně umístěny a vycentrovány na magnetických deskách bez jakéhokoliv následného ustavování. PressTec je vhodný pro všechny formy se zadní deskou a to i malých velikostí.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/lisovani/snadna_vymena.JPG

Snadná instalace formy na systém PressTEC v několika krocích.

 

 

Dokonalý přístup

Absence jakýchkoliv překážek, dovoluje optimalizovat využítí stroje, při možnosti upínat formy různých velikostí, dokonce i větších než je normální velikost pro daný stroj. Vzdání se mechanických upínek dává úplnou svobodu pro rychlé a snadné ustavení formy spolu se snadným přístupem k elektrickým, hydraulickým a pneumatickým periferiím.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/lisovani/pristup.JPG  

 

Celoplošné upnutí z obou stran

S  klasickým upínacím systémem je forma upnuta na okraji s velkým předepnutím a  deformací, způsobující následné deformace během výrobního procesu při otevírání formy.

Magnetický systém PressTec GRIP vytváří rovnoměrné upnutí po  celé upínací ploše a to z obou stran magnetu. Celá soustava forma+magnetický systém+ deska stroje se tak chová jako monoblok, tím je zajištěna naprostá eleiminace vibrací a nepřesností.  Stálost tohoto upnutí se okamžitě projeví v  lepší kvalitě a opakovatelnosti vyráběných dílů a zabraňuje „over packing” efektu.

tl_files/magcentrum/DATA/PressTEC/PT_GRIP_schema.png
tl_files/magcentrum/DATA/produkty/lisovani/bezne_upnuti.JPG tl_files/magcentrum/DATA/produkty/lisovani/upnuti_presstec.JPG

 

 

Pokročilé ovládání podle mezinárodních standardů

Pokročilá elektronická řídící jednotka, navržená podle mezinárodních standardů EUROMAP / SPI /JIS a  EMC (Elektromagnetická kompatibilita) norem, je nabízena v několika variantách, s  možným propojením do  jakéhokoliv typu stroje. Standardní verze obsahuje robustní dálkový tlačítkový ovladač k provádění funkcí MAG / DEMAG (aktivace a  deaktivace), SAFE (pro zamezení neúmyslné deaktivace) a signální světla zobrazující stav magnetů obsluze stroje. Ovladač také obsahuje specifické bezpečnostní funkce PROXIMITY (přítomnost formy), UCS (řídicí systém), FCS (systém kontroly magnetického toku).

Bezpečnostní klíč dovoluje odblokovat MCS (magnetic clamping system) v  seřizovacím módu stroje povolením odpovídajícího MAG / DEMAG cyklu.

Elektronické řízení a  elektromechanické komponenty jsou umístění v  celokovové skříni s  chráněním IP54, které ovládají magnetické moduly skrze integrované svorkovnice.

 

Elektrické propojení

STANDARD: Verze pro stávající stroje bez EUROMAP propojení s  nezávislým tlačítkovým panelem, s  blokováním stroje, MCS a proximity.

EUROMAP 70.0: Verze pro OEM s nezávislým tlačítkovým panelem a propojením blokování stroje a MCS. Součástí je Harting zásuvka s 15m kabelem.

EUROMAP 70.1: Verze pro OEM pro plnou integraci do PLC stroje s funkcemi MAG /DEMAG, proximity a  MCS, ovládanými skrze stroj. Přídavná tlačítka a Harting zásuvka s 15m kabelem jsou součástí dodávky.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/lisovani/ovladani.JPG  

 

Vysoká bezpečnost

Patentovaný elektropermanentní magnetický cyklus používaný u všech elektropermanetních magnetů firmy TECNOMAGNETE  dovoluje aktivovat a deaktivovat magnetickou desku krátkým impulsem během několika sekund. Po aktivování magnetu není potřeba jakákoliv energie, což zajišťuje vysokou úroveň bezpečnosti. Vedle úspory energie, systém umožňuje tzv. „studené“ upnutí, čímž v žádném případě nedochází k tepelné deformaci a ztrátě upínací síly v čase.

Obsluha samotná, bez zvláštní specializace, může provést výměnu formy bez nutnosti práce uvnitř stroje a tím zůstává stále v bezpečné vzdálenosti od formy.

 

Nízká hmotnost a malá tloušťka

Tloušťka magnetických desek 37 mm poskytuje nejlepší charakteristiky pro stroj a  to díky světlosti a  redukované hmotnosti, při snížení dynamického zatížení stroje.

tl_files/magcentrum/DATA/PressTEC/Svetlost_PT_grip.png
 

 

Dlouhá životnost a šetrnost k životnímu prostředí

Monolitická konstrukce bez montovaných a pohyblivých částí na povrchu, umožňuje pracovat magnetickým deskám bez zvláštní údržby a s dlouhou životností. O spolehlivosti se přesvědčíte v průběhu času. Všechny komponenty lze z 95% recyklovat. 

 

Příslušenství

 

IPC

Interaktivní ovládací systém s dotykovou obrazovkou

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/lisovani/ipc.jpg  

 

FCP

Elektronický řídící systém pro monitorování změny magnetického pole v reálném čase

CT

Konektory pro elektrické propojení rozhraní stroje / klávesnice (Harting) a  magnetických modulů PressTec

THB

Teplotní sensor zapuštěný do magnetického modulu pevné strany stroje.

UTC

Systém pro detekci teploty po  celé ploše spolu s výstražným alarmem

 

Soubory ke stažení

KATALOG PRESS TEC 10 MB

 

Video

 

Video si můžete také stáhnout zde.