STAMPTEC upínání nástrojů na tvářecí lisy

Elektropermanentní magnetické systémy StampTEC jsou určeny pro rychlou a jednoduchou výměnu nástrojů lisovacích strojů. Snadná aplikovatelnost magnetických upínacích StampTEC na stroj, spolu s rychlejší a jednodušší výměnou nástrojů jsou hlavním argumentem využítí těchto systémů. Bez jakéhokoliv zásahu do stroje, lze magnetickými deskami StampTEC vybavit nové i starší stroje a zvýšit tak jejich efektivitu a rozsah upínaných nástrojů spolu s kvalitnějším a bezpečnějším upnutím nástrojů. Díky absenci jakéhokoliv mechanického upínání, můžete nyní používat na stávajících strojích větší nástroje. Není třeba upravovat nástroje pro mechanické upnutí nebo je dovybavovat základovými deskami. Výměnu nástrojů lze zkrátit až na čas jednotlivých minut. Tím dokážete uspořit denně i několik pracovních hodin lisovacího stroje a návratnost investice je v řádu měsíců.

 stáhněte si katalog

Poptávka

Hlavní charakteristiky magnetů StampTEC

 

  • SNADNÁ VÝMĚNA NÁSTROJŮ PŘI MAXIMÁLNÍ ÚSPOŘE ČASU
  • PRUŽNÁ REAKCE NA POTŘEBY VÝROBY A TÍM I RYCHLÉ USPOKOJENÍ POTŘEB ZÁKAZNÍKA
  • MOŽNOST UPÍNÁNÍ NÁSTROJŮ VŠECH TVARŮ A ROZMĚRŮ NA RŮZNÉ TYPY LISŮ
  • JEDNODUCHÁ A NENÁROČNÁ OBSLUHA PŘISPÍVAJÍCÍ K ZLEPŠENÍ PŘEHLEDNOSTI PRACOVIŠTĚ
  • VÝMĚNA NÁSTROJE POUZE OBSLUHOU STROJE, BEZ JAKÉKOLIV DALŠÍ PRACOVNÍ SÍLY, UPÍNEK A PŘÍPRAVKŮ
  • SNÍŽENÍ ZÁSOB VÝROBKŮ DÍKY RYCHLÉ VÝMĚNĚ FOREM

 

Snadná instalace nástroje

Obsluha může provést instalaci snadno, bez použití speciálního nářadí a s bezpečným odstupem - mimo prostor stroje.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/lisovani/stamptec_ukladani_formy.jpg

Celoplošné upnutí

S  klasickým upínacím systémem je nástroj upnut na okraji s velkým předepnutím a  deformací, způsobující následné deformace během výrobního procesu. Magnetický systém StampTEC vytváří rovnoměrné upnutí po  celé upínací ploše. Stálost tohoto upnutí se okamžitě projeví v  lepší kvalitě a  opakovatelnosti vyráběných dílů.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/lisovani/celoplosne_upnuti.jpg  

 

Pokročilé ovládání

Systémy jsou dodávány s řídícími jednotkami disponujícími upínáním horní a spodní části nástroje, pracovním a seřizovacím režimem… Jednotky jsou snadno ovladatelné a splňují vysoké bezpečnostní nároky.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/lisovani/ST110P.JPG tl_files/magcentrum/DATA/produkty/lisovani/ST400.JPG tl_files/magcentrum/DATA/produkty/lisovani/ipc2.JPG

 

Vysoká bezpečnost

Patentovaný elektropermanentní magnetický cyklus používaný u všech elektropermanetních magnetů firmy TECNOMAGNETE  dovoluje aktivovat a deaktivovat magnetickou desku krátkým impulsem během několika sekund. Po aktivování magnetu není potřeba jakákoliv energie, což zajišťuje vysokou úroveň bezpečnosti. Vedle úspory energie, systém umožňuje tzv. „studené“ upnutí, čímž v žádném případě nedochází k tepelné deformaci a ztrátě upínací síly v čase.

Obsluha samotná, bez zvláštní specializace, může provést výměnu nástroje bez nutnosti práce uvnitř stroje a tím zůstává stále v bezpečné vzdálenosti od formy.

 

Dlouhá životnost a šetrnost k životnímu prostředí

Monolitická konstrukce bez montovaných a pohyblivých částí na povrchu, umožňuje pracovat magnetickým deskám bez zvláštní údržby a s dlouhou životností. O spolehlivosti se přesvědčíte v průběhu času. Všechny komponenty lze z 95% recyklovat.

 

Soubory ke stažení

KATALOG Stamptec Grip 1 MB

 

Video

 

Video si můžete také stáhnout zde.