QUAD EXTRA magnetické desky pro frézování

Elektropermanetní magnetické desky QUAD EXTRA (QX) technologie představují řešení pro magnetické upnutí na obráběcích strojích.

Aplikace magnetického upínacího systému vychází z principu, že obrobek je usazen na plochu magnetické desky, která funguje jako mechanická referenční plocha i upínací zóna zároveň. Upínací síla je rovnoměrně rozdělena po celé kontaktní ploše, aniž by došlo ke stlačování nebo deformaci obrobku, přičemž je zachována volná přístupnost k obrobku z 5-ti stran. Práci na obrobku nebrání žádný upínací prostředek, takže opracování může být plně optimalizováno pro obráběcí stroj. Potlačení vibrací tímto způsobem upnutí prodlužuje životnost nástrojů a nářadí, při zlepšení přesnosti a kvality obráběného povrchu.

 stáhněte si katalog

Poptávka

Hlavní charakteristiky magnetů pro frézování QUAD EXTRA

 

  • SAMOVYROVNÁVACÍ SYSTÉM
  • TLOUŠŤKA DESKY POUZE 51 mm
  • ELEKTROPERMANENTNÍ TECHNOLOGIE
  • ÚSPORA UPÍNACÍCH ČASŮ
  • SNADNOST A OPAKOVATELNOST UPNUTÍ
  • 100% BEZPEČNOST UPNUTÍ
  • ÚSPORA ELEKTRICKÉ ENERGIE
  • BEZ POTŘEBY ZÁLOHOVÉHO JIŠTĚNÍ

 

 

Důmyslná konstrukce

Magnetické desky QUAD EXTRA mají oproti svým předchůdcům širší prostor pro vrtání, upínacích otvorů a lepší možnost uzpůsobit se požadavkům zákazníka. Díky obrobení jednotlivých segmentů z monobloku jsou závitové otvory pro upevňování pólových nástavců vyrobeny s vyšší přesností jejich rozteče a hloubkou.  Díky konfiguraci s dvojitou mřížkou je dosaženo lepších výsledků při upínání malých dílů, jelikož je redukována výška magnetického toku (plné promagnetování i tenkých součástí). Desky jsou kompatibilní s většinou existujících systémů.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/double_grid.jpg tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/precise.jpg

Desky QUAD EXTRA jsou vyrobeny jako multinapěťové a mohou být napájeny různými typy řídících jednotek podle dostupného napětí.

 

Monobloková konstrukce

Magnetická plocha je vyrobena z modulární pólové desky vyrobené z jednodílného bloku. Je upevněná vysokopevnostními šrouby do základního rámu, který je taktéž vyroben z monobloku.

Prostor cívek a elektrických obvodů je mechanicky chráněn a současně izolován vysoce odolnou pryskyřicí. Konstrukce bez dalších montovaných součástí garantuje plnou odolnost spolu s absolutní mechanickou stabilitou a spolehlivostí.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/brouseni/elektropermanentni_magnety_s_ctvercovymi_poli/monoblok.PNG  

 

Samovyrovnávací systém

Systém pohyblivých pólových nástavců automaticky vyrovnává součást při upnutí, a tím umožní perfektní rovnoběžnost obrobku. Zároveň umožňuje upnutí neopracovaných obrobků na upínací ploše magnetu a dosažení přefrézování í horních ploch v požadované přesnosti. Tím odstraníte zdlouhavé a více nákladné vedlejší operace a několika násobné otáčení obrobku.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/IMG_1298_1_small.jpg  

 

Konektorové připojení

Magnet je standardně  vybaven konektorem ERGON pro propojení s jednotkou. Připojení je velmi rychlé. Díky odpojitelnému připojení je možné přimagnetovat obrobek k magnetu a magnet následně odpojit od řídící jednotky, tím je zaručena absolutní svoboda pohybu stolu bez omezení jakýmkoliv kabelem.

Pro aplikace ve velmi náročných podmínkách je možné magnet vybavit pevným připojením, které zajišťuje vodotěsné spojení s dlouhou životností bez nutnosti údržby a kontroly konektoru.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/ergon1_small.jpg tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/ergon2_small.jpg

 

Snadné ovládání

Aktivace a deaktivace magnetu je řízena pomocí elektronické řídící jednotky s intuitivním ovládáním. Řídící jednotku je možné po aktivaci nebo deaktivaci od magnetu zcela odpojit.

S ohledem na velikost magnetu a požadované funkce může být magnetická deska standardně vybavena řídící jednotkou ST 120 nebo ST 200.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/st_120.jpg tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/st_200.jpg

Bezpečná síla

Patentovaný elektropermanentní magnetický cyklus používaný u všech elektropermanetních magnetů firmy TECNOMAGNETE dovoluje aktivovat a deaktivovat magnetickou desku krátkým impulsem během několika sekund. Po aktivování magnetu není potřeba jakákoliv energie, což zajišťuje vysokou úroveň bezpečnosti při obrábění. Vedle úspory energie, systém umožňuje tzv. „studené“ upnutí, čímž v žádném případě nedochází k tepelné deformaci obrobku a ztrátě upínací síly v čase.

 

Dostupné modely QUAD EXTRA

QUAD EXTRA - standardní desky

Standardní typová řada desek do rozměru až cca 600 x 1000 mm s hustotou pólování HE. Pro umístění na horizontální i vertikální frézky, obráběcí centra … atd.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/quad_extra_standard.jpg

ROUND QUAD EXTRA - kruhové desky

Kruhové desky s technologií QUAD EXTRA a vysokou hustotou pólování (HD). Jsou vhodné především pro 5-ti osé obráběcí stroje. Díky kruhovým magnetům RQ dokážete výrazně zvýšit kapacitu upínacího stolu vašeho stroje.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/quad_extra_kruh.jpg

UNIBLOCK

Univerzální magnetický upínač s technologií QUAD EXTRA, svou velikostí a variabilitou použití je určen především pro menší zámečnické dílny a konvenční obráběcí stroje.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/uniblock.jpg

QUAD-RAIL

Systém navržený pro speciální požadavky při upínání kolejnic s osvědčenou technologií QUAD EXTRA.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/quad_rail.jpg

QUAD-BLOCK

Modulární systém sestavený z magnetických bloků se 4-mi póly, který je primárně určen pro upínání svařenců při svařování. Svoje místo nalezne i při upínání složitých dílců při obrábění.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/quad_block.jpg

Speciální upínací systémy

Nabízíme taktéž navržení magnetického upínacího přípravku dle potřeb dané aplikace.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/quad_upinani.jpg

 

Sestavy magnetických desek

EPC 2

Ovládání dvou magnetických desek pomocí jedné řídící jednotky.

Vhodné pro varianty s napájecím napětím 230 V i 400 V

Sestava obsahuje:
Řídící jednotku ST 200 ve verzi FS
Dálkové ovládání
Slučovací box
Propojovací kabely

Sestavu je možné dodat s odpojitelným připojením k deskám (konektory) i ve verzi s pevným připojením.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/FRESA_ECPM_2_V1-V2.jpg

EPC 3

Ovládání tří magnetických desek.

Magnetické desky jsou ovládány při napájecím napětí 230V ovládány pomocí dvou jednotek a při napájecím napětí 400V pomocí jedné jednotky.

Sestava obsahuje:
Řídící jednotku ST 200 ve verzi FS (1ks nebo 2 ks podle napěťové varianty)
Dálkové ovládání
Slučovací box
Propojovací kabely

Sestavu je možné dodat s odpojitelným připojením k deskám (konektory) i ve verzi s pevným připojením.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/FRESA_ECPM_3_V1-V2.jpg tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/FRESA_ECPM_3_V3-V4.jpg

EPC4

Ovládání čtyř magnetických desek.

Magnetické desky jsou ovládány při napájecím napětí 230V ovládány pomocí dvou jednotek a při napájecím napětí 400V pomocí jedné jednotky.

Sestava obsahuje:
Řídící jednotku ST 200 ve verzi FS (1ks nebo 2 ks podle napěťové varianty)
Dálkové ovládání
Slučovací box
Propojovací kabely

Sestavu je možné dodat s odpojitelným připojením k deskám (konektory) i ve verzi s pevným připojením.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/FRESA_ECPM_4_V1-V2.jpg tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/FRESA_ECPM_4_V3-V4.jpg

Sestavy více než 4 desek

Sestavy více než čtyř magnetických desek jsou řešeny individuálně speciálním řídicím systémem, tak aby bylo zajištěno snadné, spolehlivé a intuitivní ovládání.

 

Příslušenství

 

Polové nástavce pro sestavení samovyrovnávacího systému

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/pmq.jpgPMQ

Pohyblivý pólový nástavec, který je v demagnetovaném stavu (s vypnutou deskou) schopný přizpůsobit svou výšku zakřivení obrobku. Po aktivaci magnetické desky stlačený nástavec “ztuhne“ případně “přiskočí“ a zajišťuje převod upínací magnetické síly. Tím je zajištěno dokonalé upnutí.

 

 

 

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/pfr.jpgPFR

Pevný pólový nástavec, který se v samovarovnávacím systému používá společně s pohyblivými pólovými nástavci v počtu 3 kusů. Tyto 3 nástavce slouží jako body pro definici roviny při ustavení obrobku.

 

 

 

 

Pevné polové nástavce

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/pfa.jpgPFA

Pevný pólový nástavec, který slouží pro vyvýšení obrobku nad horní plochu magnetu. Umožňuje tím lepší přístupnost bočních ploch obrobku, vrtání průchozích děr a prodlužuje životnost vrchní plochy magnetu.

 

 

 

 

Polová deska

Pólová deska je určena pro kompletní zakrytí horní části magnetu, přičemž převádějí magnetický tok na svůj povrch do upnutého dílce. Jsou ideální pro upínání tvarově složitých dílců sériové výroby, nebo dílců s velkým množstvím průchozích otvorů.

Desky disponují téměř 100% plochou pro vrtání a obrábění.

Soubory ke stažení

Katalog upínání - kompletní
5 MB
Frézování 4 MB