MillTEC GRIP oboustranné magnetické desky pro frézování

Milltec GRIP je revoluční projekt v magnetickém upínání pro frézovací a obráběcí CNC stroje. Nyní můžete opravdu provést jednotné upnutí, jak mezi obrobkem a magnetickou deskou, tak mezi magnetickou deskou a stolem stroje. Upínací síla systému na stůl stroje je 30% z jmenovité upínací síly magnetické desky na obrobek a může dosáhnout 75 tun/m2. Velké upínací síly, pracují souběžně na eliminaci všech možných vibrací a deformací, způsobované běžným mechanickým upínáním

Oproti běžnému mechanickému upnutí nabízí magnetická deska absolutní přistupnost k obrobku 5-ti stran bez omezení jakýmkoliv upínacím elementem. Upínací síla je rovnoměrně rozložena po celé ploše obrobku.

 stáhněte si katalog

 

Poptávka

Hlavní charakteristiky magnetů pro frézování MILLTEC

 

 • NOVÁ PATENTOVANÁ TECHNOLOGIE
 • CELOKOVOVÝ POVRCH
 • OBOUSTRNNÉ UPNUTÍ – ELIMINACE VIBRACÍ
 • SAMOVYROVNÁVACÍ SYSTÉM
 • TLOUŠŤKA DESKY POUZE 42 mm
 • ELEKTROPERMANENTNÍ TECHNOLOGIE
 • ÚSPORA UPÍNACÍCH ČASŮ
 • SNADNOST A OPAKOVATELNOST UPNUTÍ
 • 100% BEZPEČNOST UPNUTÍ
 • ÚSPORA ELEKTRICKÉ ENERGIE
 • BEZ POTŘEBY ZÁLOHOVÉHO JIŠTĚNÍ

 

Oboustranné upnutí

MillTec GRIP vytváří vlastní upínací síly na stůl stroje ve výši 30% jmenovité síly systému. Každý pól má nominální sílu 615 daN na obrobku a 185 daN na stůl stroje. Mechanické upínací prvky pomáhají získat dokonalé a stabilní upnutí.

GRIP funkce oboustranného upnutí zajišťuje dokonalou stabilitu s celoplošným upnutím soustavy: obrobek -magnetická deska - stůl obráběcího stroje.

Díky odstranění veškerých vibrací můžete dosáhnout vyšší kvality povrchu, větší přesnosti a optimální rychlosti obrábění s nízkým opotřebením stroje a nástrojů.

tl_files/magcentrum/DATA/milltec/mt_grip_scheme.png

 

Monobloková struktura

Magnety MillTEC se vyznačující pevnou monolitickou strukturou a bez jakýchkoliv mechanických součástí v sestavě dosedací plochy. Všechny póly jsou zapracovány do monolitního rámu a jsou jeho nedílnou součástí. Tato konstrukce odolává mnoha těžkým obráběcím operacím, aniž by došlo k deformacím. Systém zůstává po celou dobu absolutně stabilní a to vše při tloušťce desky pouhých 42 mm.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/IMG_2704_small.jpg  

 

Celokovový povrch

Jednotný celokovový povrch, bez jakýchkoliv vkládaných součástek z horní strany desky a bez těsnící pryskyřice , působí jako mechanický kryt, který zabraňuje proniknutí cizorodých látek do elektrických obvodů a permanentních magnetů uspořádaných ve vnitřním prostoru.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/celokovovy_povrch.jpg  

 

Kruhové poly

Polární geometrie s kulatými póly, umožnuje optimální rozložení magnetického pole, i s dostatkem volného prostoru pro další úpravy, jako je vložení pouzder pro nulový bod s bočním dorazem, nebo pro hybridní upínací plochu (nemagnetický materiál).

tl_files/magcentrum/DATA/milltec/pol.png  

 

Samovyrovnávací systém

Systém pohyblivých pólových nástavců automaticky vyrovnává součást při upnutí, a tím umožní perfektní rovnoběžnost obrobku. Zároveň umožňuje upnutí neopracovaných obrobků na upínací ploše magnetu a dosažení přefrézování í horních ploch v požadované přesnosti. Tím odstraníte zdlouhavé a více nákladné vedlejší operace a několika násobné otáčení obrobku.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/MT_nastavce.jpg tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/sq/quadsys.gif

 

Konektorové připojení

Magnet je standardně  vybaven konektorem ERGON pro propojení s jednotkou. Připojení je velmi rychlé. Díky odpojitelnému připojení je možné přimagnetovat obrobek k magnetu a magnet následně odpojit od řídící jednotky, tím je zaručena absolutní svoboda pohybu stolu bez omezení jakýmkoliv kabelem.

Pro aplikace ve velmi náročných podmínkách je možné magnet vybavit pevným připojením, které zajišťuje vodotěsné spojení s dlouhou životností bez nutnosti údržby a kontroly konektoru.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/ergon1_small.jpg tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/ergon2_small.jpg

 

 

Snadné ovládání

 

Aktivace a deaktivace magnetu je řízena pomocí elektronické řídící jednotky s intuitivním ovládáním. Řídící jednotku je možné po aktivaci nebo deaktivaci od magnetu zcela odpojit.

Jednotka disponuje klíčkem pro přepínání ovládání horní a dolní strany magnetu. Seřizovač tak může přimagnetovat magnet ke stolu stroje, přepnout přepínač do polohy ovládání horní plochy a klíček vyjmout. Obsluha je pak schopna ovládat pouze vrchní část.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/ControllerB_small.jpg tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/st100sk_small.jpg

Bezpečná síla

Patentovaný elektropermanentní magnetický cyklus používaný u všech elektropermanetních magnetů firmy TECNOMAGNETE dovoluje aktivovat a deaktivovat magnetickou desku krátkým impulsem během několika sekund. Po aktivování magnetu není potřeba jakákoliv energie, což zajišťuje vysokou úroveň bezpečnosti při obrábění. Vedle úspory energie, systém umožňuje tzv. „studené“ upnutí, čímž v žádném případě nedochází k tepelné deformaci obrobku a ztrátě upínací síly v čase.

 

Dlouhá životnost a šetrnost k životnímu prostředí

Monolitická konstrukce bez montovaných a pohyblivých částí na povrchu, umožňuje pracovat magnetickým deskám bez zvláštní údržby a s dlouhou životností. O spolehlivosti se přesvědčíte v průběhu času. Všechny komponenty lze z 95% recyklovat.

 

Dostupné modely MillTEC

 

MillTEC - standardní desky

Standardní typová řada desek do rozměru až cca 600 x 1000 mm. Pro umístění na horizontální i vertikální frézky, obráběcí centra … atd. Magnet je dodáván s parkovací deskou pro snadné umístění na stroj a montážními otvory pro zajištění polohy magnetu.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/celokovovy_povrch.jpg  

 

CUBOTEC - magnetické úhelníky

Magnetický úhelník postavený na základě technologie MillTEC. Struktura monobloku je vyrobena obráběním z jediného kusu oceli s pomocí moderních FMS systémů na jedno upnutí. To dovoluje dosáhnout vysoké tuhosti zařízení a vynikajících výrobních tolerancí. Cubo Tec umožňuje vyšší denní vytížení a možnost obrábění až 5 stran obrobku bez omezení upínacími zařízeními. Nízká hmotnost Cubo Tecu dovoluje vyšší rychlosti paletizačního systému bez nebezpečí poškození mechanismů stoje.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/cubotec.jpg  

 

Speciální upínací systémy

Nabízíme taktéž navržení magnetického upínacího přípravku dle potřeb dané aplikace.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/P1000226_small.jpg tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/P1000222a_small.jpg

 

 

Sestavy magnetických desek

EPC 2

Ovládání dvou magnetických desek pomocí jedné řídící jednotky.

Vhodné pro varianty s napájecím napětím 230 V i 400 V

Sestava obsahuje:
Řídící jednotku ST 200 ve verzi FS
Dálkové ovládání
Slučovací box
Propojovací kabely

Sestavu je možné dodat s odpojitelným připojením k deskám (konektory) i ve verzi s pevným připojením.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/FRESA_ECPM_2_V1-V2.jpg

EPC 3

Ovládání tří magnetických desek.

Magnetické desky jsou ovládány při napájecím napětí 230V ovládány pomocí dvou jednotek a při napájecím napětí 400V pomocí jedné jednotky.

Sestava obsahuje:
Řídící jednotku ST 200 ve verzi FS (1ks nebo 2 ks podle napěťové varianty)
Dálkové ovládání
Slučovací box
Propojovací kabely

Sestavu je možné dodat s odpojitelným připojením k deskám (konektory) i ve verzi s pevným připojením.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/FRESA_ECPM_3_V1-V2.jpg tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/FRESA_ECPM_3_V3-V4.jpg

EPC4

Ovládání čtyř magnetických desek.

Magnetické desky jsou ovládány při napájecím napětí 230V ovládány pomocí dvou jednotek a při napájecím napětí 400V pomocí jedné jednotky.

Sestava obsahuje:
Řídící jednotku ST 200 ve verzi FS (1ks nebo 2 ks podle napěťové varianty)
Dálkové ovládání
Slučovací box
Propojovací kabely

Sestavu je možné dodat s odpojitelným připojením k deskám (konektory) i ve verzi s pevným připojením.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/FRESA_ECPM_4_V1-V2.jpg tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/FRESA_ECPM_4_V3-V4.jpg

Sestavy více než 4 desek

Sestavy více než čtyř magnetických desek jsou řešeny individuálně speciálním řídicím systémem, tak aby bylo zajištěno snadné, spolehlivé a intuitivní ovládání.

 

Příslušenství

 

Polové nástavce pro sestavení samovyrovnávacího systému

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/pmr_70_45.jpgPMR 70/45

Pohyblivý pólový nástavec, který je v demagnetovaném stavu (s vypnutou deskou) schopný přizpůsobit svou výšku zakřivení obrobku.

Po aktivaci magnetické desky stlačený nástavec “ztuhne“ případně “přiskočí“ a zajišťuje převod upínací magnetické síly. Tím je zajištěno dokonalé upnutí.

 

 

 

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/pfr_70_45.jpgPFR 70/45

Pevný pólový nástavec, který se v samovarovnávacím systému používá společně s pohyblivými pólovými nástavci v počtu 3 kusů. Tyto 3 nástavce slouží jako body pro definici roviny při ustavení obrobku.

 

 

 

 

Pevné polové nástavce

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/pfr_70_20.jpgPFR 70/20

Pevný pólový nástavec, který slouží pro vyvýšení obrobku nad horní plochu magnetu. Umožňuje tím lepší přístupnost bočních ploch obrobku, vrtání průchozích děr a prodlužuje životnost vrchní plochy magnetu.

Pevné pólové nástavce důrazně doporučujeme použít v případě potřeby přefrézování upínací roviny magnetu např. za účelem zvýšení přesnosti rovinnosti. Přefrézování plochy magnetu není v tomto případě vhodné vzhledem k omezeným možnostem úběru z horní strany magnetu.

 

 

Polová deska

Pólová deska - MillTEC

Pólová deska je určena pro kompletní zakrytí horní části magnetu, přičemž převádějí magnetický tok na svůj povrch do upnutého dílce. Jsou ideální pro upínání tvarově složitých dílců sériové výroby, nebo dílců s velkým množstvím průchozích otvorů.

Desky disponují téměř 100% plochou pro vrtání a obrábění.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/polova_deska.jpg  

 

Soubory ke stažení

Katalog upínání - kompletní
5 MB
Frézování 4 MB