FLEXO MAG magnetické moduly pro soustružení

Modulární a flexibilní magnetický systém s optimalizovaným výkonem, zajišťuje komplexní a univerzální upínání pro široký rozsah výroby s velkým množstvím druhů obrobků.

 stáhněte si katalog

Poptávka

Hlavní charakteristiky magnetů pro soustružení FLEXOMAG

 

  • MAGNETICKÉ UPNUTÍ ZABRAŇUJE VIBRACÍM
  • ZLEPŠENÍ ŘEZNÝCH PARAMETRŮ
  • SNÍŽENÍ OPOTŘEBENÍ NÁSTROJE
  • ZLEPŠENÍ KVALITY POVRCHU A PŘESNOSTI OBRÁBĚNÍ
  • VYUŽITÍ PLNÉ KAPACITY STROJE
  • KOMPLETNÍ OBROBENÍ NA JEDNO UPNUTÍ
  • ZVÝŠENÍ PRODUKTIVITY STROJE
  • SNADNÁ OPAKOVATELNOST VÝROBY
  • 100% BEZPEČNÉ UPNUTÍ ELEKTROPERMANENTNÍM MAGNETEM

 

Samoupínací systém ke stolu stroje

Každý modul má spodní magnetickou plochu, která slouží k upnutí ke stolu pracovního stroje.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/soustruzeni/grip_small.jpg tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/soustruzeni/flexomag.PNG

 

Modulární systém

Systém magnetických modulů FLEXOMAG jr nastavitelný od různých průměrů přes 2000 mm a připravený k upnutí na každý stroj.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/soustruzeni/ruota_attaccato.jpg
tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/soustruzeni/DSC_0007_small.jpg

 

Dokonalý přístup

Magnetický upínací povrch je zároveň referenční kontaktní plochou s obrobkem. Je zde umožněn maximální přístup nástrojů k obrobku na jedno upnutí. S použitím pólových nástavců může být obrobek upnut nad povrch magnetického systému.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/soustruzeni/RadialPole3.jpg  

 

Vyrovnávací systém

Systém pohyblivých pólových nástavců automaticky vyrovnává součást při upnutí, a tím umožní perfektní rovnoběžnost obrobku. Použitím pohyblivých samo vyrovnávacích nástavců je možné upínat i hrubé neopracované obrobky a dosáhnout tak rovnoběžnosti na jedno otočení obrobku a zároveň provádět průchozí vrtání.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/sq/quadsys.gif  

 

Snadné ovládání

Aktivace a deaktivace magnetu je řízena pomocí elektronické řídící jednotky s intuitivním ovládáním. Řídící jednotku je možné po aktivaci nebo deaktivaci od magnetu zcela odpojit.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/st_200.jpg  

 

Bezpečná síla

Patentovaný elektropermanentní magnetický cyklus používaný u všech elektropermanetních magnetů firmy TECNOMAGNETE  dovoluje aktivovat a deaktivovat magnetickou desku krátkým impulsem během několika sekund. Po aktivování magnetu není potřeba jakákoliv energie, což zajišťuje vysokou úroveň bezpečnosti při obrábění. Vedle úspory energie, systém umožňuje tzv. „studené“ upnutí, čímž v žádném případě nedochází k tepelné deformaci obrobku a ztrátě upínací síly v čase.

 

Dlouhá životnost a šetrnost k životnímu prostředí

Monolitická konstrukce bez montovaných a pohyblivých částí na povrchu, umožňuje pracovat magnetickým deskám bez zvláštní údržby a s dlouhou životností.  O spolehlivosti se přesvědčíte v průběhu času. Všechny komponenty lze z 95% recyklovat.

 

Soubory ke stažení

Katalog upínání - kompletní
5 MB
Soustružení 3 MB