QUAD GRIND magnetické desky pro broušení

Jedná se o magnet založený na patentované technologii čtvercového pólování QUAD EXTRA s možností využít systém samovyrovnávacích nástavců a tím docílit upnutí obrobků bez deformací. Tyto nástavce Vám umožňují nechat minimální přídavky na broušení a tím celý proces broušení výrazně zkrátit a zefektivnit. Tento typ upínání je vhodný pro dílce tloušťky od 10 mm.  

Elektropermanentní magnetické desky TECNOMAGNETE nabízejí vysoký výkon a flexibilitu použití pro jakýkoliv typ rovinných brusek.

Poptávka

Hlavní charakteristiky magnetů pro broušení QUAD GRIND

 

  • KVALITA OVĚŘENÁ DLOUHOLETÝMI ZKUŠENOSTMI
  • SAMOVYROVNÁVACÍ SYSTÉM
  • ELEKTROPERMANENTNÍ TECHNOLOGIE
  • ÚSPORA UPÍNACÍCH ČASŮ
  • SNADNOST A OPAKOVATELNOST UPNUTÍ
  • 100% BEZPEČNOST UPNUTÍ
  • VHODNÉ PRO OBROBKY OD 2 mm TLOUŠŤKY
  • ÚSPORA ELEKTRICKÉ ENERGIE
  • BEZ POTŘEBY ZÁLOHOVÉHO JIŠTĚNÍ

 

Samovyrovnávací systém

Systém pohyblivých pólových nástavců automaticky vyrovnává součást při upnutí, a tím umožní perfektní rovnoběžnost obrobku. Zároveň umožňuje upnutí neopracovaných obrobků na upínací ploše magnetu a dosažení přebroušení horních ploch v požadované přesnosti. Tím odstraníte zdlouhavé a více nákladné vedlejší operace.

 

NUFLUX systém

Řídící jednotky jsou standardně vybaveny patentovaným systémem „NUFLUX“, který umožňuje absolutní automatické odmagnetování zbytkového magnetismu i z obrobku ze slitinových ocelí.

 

Monobloková struktura

Základní magnetické desky je vyrobeny technologií složenou z monobloků, samotný rám je obroben z jediného kusu oceli. Tím poskytují magnetické desky unikátní stabilitu a tuhost během životnosti.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/brouseni/elektropermanentni_magnety_s_ctvercovymi_poli/monoblok.PNG  

 

Bezpečná síla

Patentovaný elektropermanentní magnetický cyklus používaný u všech elektropermanetních magnetů firmy TECNOMAGNETE  dovoluje aktivovat a deaktivovat magnetickou desku krátkým impulsem během několika sekund. Po aktivování magnetu není potřeba jakákoliv energie, což zajišťuje vysokou úroveň bezpečnosti při obrábění. Vedle úspory energie, systém umožňuje tzv. „studené“ upnutí, čímž v žádném případě nedochází k tepelné deformaci obrobku a ztrátě upínací síly v čase.

 

Snadné ovládání

Aktivace a deaktivace magnetu je řízena pomocí elektronické řídící jednotky s intuitivním ovládáním. Řídící jednotku je možné po aktivaci nebo deaktivaci od magnetu zcela odpojit.

Jednotka disponuje v závislosti na typu řídící jednotky regulací upínací síly v několika úrovních.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/brouseni/elektropermanentni_magnety_s_pricnymi_poli/1_small.jpg tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/brouseni/elektropermanentni_magnety_s_pricnymi_poli/2_small.jpg

Soubory ke stažení

Katalog upínání - kompletní
5 MB
Broušení 4 MB