RADIAL POLE radiální magnetické desky pro soustružení

Elektropermanentní magnetické desky RADIAL POLE umožňují rychlé, snadné a opakovatelné upnutí, bez omezení čelistmi a upínek. Radiální pólování dovoluje vytvořit koncentrované a uzavřené magnetické pole, čímž je všeobecně použitelné pro bezpečné upnutí tenkých a malých dílů stejně jako rozměrných součástí. Moderní způsob upínání zkracuje přípravné časy, zvyšuje efektivitu stroje při současném rozšíření pracovního prostoru a obráběcích možností. Odstranění vibrací, pnutí a deformací a možnost provádění více pracovních operací na jedno upnutí, to jsou hlavní výhody magnetických desek Radial Pole. Radiál-pól umožňuje regulaci upínací síly a tím umožňuje rychlé a snadné středění dílů.

 stáhněte si katalog

Poptávka

Hlavní charakteristiky magnetů pro soustružení RADIAL POLE

 

  • MAGNETICKÉ UPNUTÍ ZABRAŇUJE VIBRACÍM
  • ZLEPŠENÍ ŘEZNÝCH PARAMETRŮ
  • SNÍŽENÍ OPOTŘEBENÍ NÁSTROJE
  • ZLEPŠENÍ KVALITY POVRCHU A PŘESNOSTI OBRÁBĚNÍ
  • VYUŽITÍ PLNÉ KAPACITY STROJE
  • KOMPLETNÍ OBROBENÍ NA JEDNO UPNUTÍ
  • ZVÝŠENÍ PRODUKTIVITY STROJE
  • SNADNÁ OPAKOVATELNOST VÝROBY
  • 100% BEZPEČNÉ UPNUTÍ ELEKTROPERMANENTNÍM MAGNETEM
 

 

Upnutí bez deformací

Díky upnutí v celé ploše obrobku jsou odstraněny nežádoucí deformace a pnutí obráběného kusu, které jsou typické při klasickém upnutí pomocí mechanických komponentů.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/soustruzeni/RadialPole2_1.jpg tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/soustruzeni/RadialPole2_2.jpg

 

Plné využití velikosti stolu

S magnetickým systémem dokážete naplno využít maximální rozsah stroje. Není potřeba další prostor pro mechanické upínací komponenty.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/soustruzeni/RadialPole1.jpg tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/soustruzeni/RadialPole2.jpg

 

Dokonalý přístup

Magnetický upínací povrch je zároveň referenční kontaktní plochou s obrobkem. Je zde umožněn maximální přístup nástrojů k obrobku na jedno upnutí. S použitím pólových nástavců může být obrobek upnut nad povrch magnetického systému.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/soustruzeni/RadialPole3.jpg  

 

Vyrovnávací systém

Systém pohyblivých pólových nástavců automaticky vyrovnává součást při upnutí, a tím umožní perfektní rovnoběžnost obrobku. Použitím pohyblivých samo vyrovnávacích nástavců je možné upínat i hrubé neopracované obrobky a dosáhnout tak rovnoběžnosti na jedno otočení obrobku a zároveň provádět průchozí vrtání.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/sq/quadsys.gif  

 

Důmyslné připojení magnetu

Kartáčové kontakty

Pro předpřipravené stroje ve spolupráci s výrobcem, je možné využití systému napájení magnetu přes kartáčkové kontakty.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/soustruzeni/kartacove_kontakty.JPG  

 

Konektorová verze s odkládací zásuvkou 

V případě dodatečného dovybavení stroje magnetem, je dodáván systém v konektorové verzi včetně parkovací zásuvky, aby bylo zajištěno, že nedojde ke spuštění stroje se zasunutým konektorem v magnetu.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/soustruzeni/konektorova_verze_small.jpg  

 

Snadné ovládání

Aktivace a deaktivace magnetu je řízena pomocí elektronické řídící jednotky s intuitivním ovládáním. Řídící jednotku je možné po aktivaci nebo deaktivaci od magnetu zcela odpojit.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/soustruzeni/P1000575_small.jpg tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/frezovani/st_200.jpg

 

Bezpečná síla

Patentovaný elektropermanentní magnetický cyklus používaný u všech elektropermanetních magnetů firmy TECNOMAGNETE  dovoluje aktivovat a deaktivovat magnetickou desku krátkým impulsem během několika sekund. Po aktivování magnetu není potřeba jakákoliv energie, což zajišťuje vysokou úroveň bezpečnosti při obrábění. Vedle úspory energie, systém umožňuje tzv. „studené“ upnutí, čímž v žádném případě nedochází k tepelné deformaci obrobku a ztrátě upínací síly v čase.

 

Dlouhá životnost a šetrnost k životnímu prostředí

Monolitická konstrukce bez montovaných a pohyblivých částí na povrchu, umožňuje pracovat magnetickým deskám bez zvláštní údržby a s dlouhou životností.  O spolehlivosti se přesvědčíte v průběhu času. Všechny komponenty lze z 95% recyklovat.

 

Příslušenství

 

Systém pro středění obrobku

Samo-centrovací zařízení se 3 soustřednými základními čelistmi s hydraulickým upínáním.

Upínací síla na čelist 3000 kg.

Velikosti od 2000 až do 5000 mm.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/upinani/soustruzeni/elektropermanentni_desky_radial_pole/10_small.jpg  

 

Soubory ke stažení

Katalog upínání - kompletní
5 MB
Soustružení 3 MB